Strzelnice MoST są zbudowane z następujących modułów:
Moduły narażone na ostrzał mają konstrukcję ramową, spawaną, wyłożoną odpowiednimi blachami stalowymi trudnościeralnymi, odpornymi na przebicie pociskami. Moduły są dostarczane oddzielnie na miejsce montażu, gdzie są ustawiane na wyrównanym i utwardzonym podłożu, a następnie ze sobą skręcane. Po zmontowaniu modułów w jedną spójną całość, do ścian bocznych oraz do ściany górnej są montowane panele elewacyjne o odpowiedniej izolacyjności cieplnej i akustycznej. Po podłączeniu zasilania oraz zainstalowaniu odpowiedniego wyposażenia obiekt jest gotowy do użytkowania.
Moduł logistyczny
Moduł ten pełni funkcję stanowiska kierowania strzelaniem. Znajduje się w nim stanowisko pracy instruktora z monitorem podglądowym hali strzelań oraz urządzeniami do sterowania wentylacją, oświetleniem, nagłośnieniem i innymi urządzeniami technicznymi. Moduł posiada drzwi wejściowe zewnętrzne oraz drzwi kuloodporne w ścianie między modułem logistycznym a modułem komunikacyjnym. Konfiguracja wyposażenia modułu może być wykonana zgodnie z życzeniem klienta. Istnieje także możliwość dostawienia kolejnych modułów logistycznych, które mogą spełniać funkcję np. punktu pomocy medycznej, sali odpraw, szatni itp.
Moduł komunikacyjny
Moduł ten zapewnia komunikację między modułem logistycznym a modułem stanowiskowym. W pomieszczeniu znajduje się komora rozprężna „Air Wall” dostarczająca świeże powietrze do strzelnicy. Moduł jest wyłożony wewnątrz gumowymi panelami antyrykoszetowymi trudno zapalnymi.
Moduł stanowiskowy
W tym module znajdują się wydzielone stanowiska strzeleckie, oddzielone demontowalnymi przegrodami. Nad każdym stanowiskiem znajduje się oświetlenie sufitowe oraz kamery. Przy każdym stanowisku jest umieszczony pulpit do sterowania tarczociągiem. Moduł jest wyłożony wewnątrz gumowymi panelami antyrykoszetowymi trudno zapalnymi.
Moduły strzeleckie
Moduły o szerokości 2,5 m połączone ze sobą tworzą halę strzelań, o długościach osi strzelań 25, 50, 100 i 200 m. Moduły są wyłożone wewnątrz gumowymi panelami antyrykoszetowymi trudno zapalnymi. Na życzenie w hali strzelań można umieścić kulochwyty mobilne. Jeżeli kulochwyty te będą ustawione równolegle do obu ścian bocznych możliwy będzie ostrzał hali strzelań w zakresie kąta 180° za wyjątkiem pocisków przeciwpancernych, smugowych i zapalających.
Moduł kulochwytowy
Moduł ten jest wyposażony w kulochwyt granulowany. W tym module znajdują się także górne i dolne elementy podłączeniowe do systemu wentylacyjnego. Moduł jest wyłożony wewnątrz gumowymi panelami antyrykoszetowymi trudno zapalnymi. Kulochwyt granulowany pozwala na wykonanie ok. 100 tys. strzałów na każdej osi strzeleckiej. Po okresowym czyszczeniu kulochwyt granulowany nadaje się do ponownego użycia.
Moduł wentylacyjny
Moduł ten jest utworzony ze złączonych ze sobą dwóch modułów o szerokości 2,5 m, w których zlokalizowano centralę rekuperacyjną nawiewno-wyziewną oraz urządzenia filtrowentylacyjne z filtrami powietrza o skuteczności 99,9%. Oprócz unikatowego systemu filtracji powietrza w centrali nawiewno-wywiewnej dostarczającej świeże powietrze zastosowano dwustopniowy system odzysku ciepła w postaci rekuperatora płytowego oraz pompy ciepła. Dzięki tym rozwiązaniom uzyskuje się znaczną oszczędność energii podczas ogrzewania powietrza w okresie zimowym oraz chłodzenia w okresie letnim. Automatyka zastosowanego systemu zapewnia utrzymywanie stałych parametrów powietrza wewnętrznego przez cały rok.